Policjanci przejęli kontrabandę

Tarnów. Ponad 15 tysięcy sztuk papierosów oraz 4 kilogramy tytoniu, nie posiadających wymaganych prawem polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci z Tarnowa.

W związku z ujawnieniem towaru zatrzymana została ich właścicielka, 59-letnia Ukrainka. Kobieta usłyszała zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu i wyrobów tytoniowych, za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oszacowana została na 13 500 złotych.


„Kryminalni” z tarnowskiej komendy miejskiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że przebywająca na terenie Tarnowa obywatelka Ukrainy, może posiadać nielegalne papierosy. Informacje potwierdziły się, kiedy ujawnili przy przebywającej na terenie jednego z miejskich targowisk kobiecie, 15240 sztuk papierosów i 4 kilogramy tytoniu bez akcyzy.

59-latka została zatrzymana i przewieziona na komendę, gdzie usłyszała zarzut przechowywania nielegalnych towarów. Do wszystkiego się przyznała. Grozi jej kara grzywny. Jak ustalono w toku czynności, posiadana przez nią ilość kontrabandy, naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 13,5 tysiąca złotych.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
15775457

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…