Jodłowa. III Dni Stanisławowskie

 
Poprzez wspólne obrady, biesiadę, zabawę i modlitwę Jodłowa uczci patrona swojej parafii, św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Kolejna edycja Dni Stanisławowskich będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę.
 
W sobotę 18 maja o godz. 14 wydarzenie rozpocznie sympozjum naukowe pt. "Święty Stanisław ze Szczepanowa - Ojciec Ojczyzny i patron Jodłowej - w historii, kulturze i języku Słowian", objęte patronatem naukowym przez Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.
W czasie przerw w sesji wystąpi zespół "Kumoterki i Kumotrzy" z Tarnowa.
O godz. 16.30 nastąpi inscenizacja fragmentów sztuki ks. Pawła Wieczorka "Święty Stanisław Szczepanowski, dramata historyczny z IX w." w wykonaniu artystów Gimnazjum i Liceum w Jodłowej, w reżyserii Beaty Ogu i Barbary Gil.
O godz. 17.15 rozpocznie się gala koncertowa.
 
W niedzielę 19 maja o godz. 14 odbędzie się koncert zespołu "Jezulatki", po nim o godz. 15 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Mali Jodłowianie". O godz. 16 swój koncert przedstawią uczniowie szkoły muzycznej Yamaha w Pilźnie. Godzinę później uczniowie liceum zaprezentują inscenizację teatralną a  o 17.30 wystąpi zespół wokalno- instrumentalny z gimnazjum. O godz. 19 rozpocznie się koncert zespołu Folk Afera.
 
Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. bezpłatne badania i pokaz ratownictwa medycznego, pokazy OSP, prezentacje twórczości artystycznej i inne atrakcje dla dzieci idorosłych.
 
 
 
Odsłon artykułów:
13488661

Odwiedza nas 361 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…