Kapliczki w Jodłowej i DębowejKs. dr Julian Kapłon wydał kolejny tom albumu „Przydrożni świadkowie wiary w Jodłowej i Dębowej” . Na 290 stronach swojej najnowszej książki ks. Kapłon opisuje 110 kapliczek i krzyży przydrożnych.

Ks. J. Kapłon prezentuje kolejną publikację związaną z okolicą Jodłowej. Nowa książka opisuje perełki, które mają nie tylko duże znaczenie religijne, kulturowe, ale także posiadają walory krajobrazowe i turystyczne. Część nakładu trafi do bibliotek znajdujących się na terenie gminy Jodłowa oraz w celach promocyjnych do Urzędu Gminy. Książki można także nabyć u samego autora.

Ks. dr Julian Kapłon urodził się w Jodłowej. W 1976 r. wyjechał z Polski do pracy w Austrii i Niemczech. Tam też przygotowywał szereg wydawnictw związanych z rodzinną miejscowością. Oprócz wydawnictw o tematyce religijnej, napisał wiele książek o zwyczajach, kulturze, historii Jodłowej i Dębowej. Od 2009 r. jest honorowym obywatelem Jodłowej. Tytuł ten przyznano mu za promowanie gminy w kraju i zagranicą.

Odsłon artykułów:
13488680

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…