Zmiana proboszcza w Jodłowej Górnej


Parafia Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej Górnej podziękowała ks. M. Myjakowi i powitała nowego proboszcza ks. A. Jurkowskiego.

W niedzielę 10 sierpnia w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej Górnej została odprawiona Msza św. dziękczynna za 34 lata pracy w parafii proboszcza ks. Mariana Myjaka. W imieniu parafian podziękowania za lata pracy złożyła sołtys Jodłowej Górnej Elżbieta Łępa oraz dzieci, młodzież, ministranci, lektorzy. W czasie uroczystości obecni byli także: wójt gminy Jodłowa Robert Mucha, zastępca wójta Dorota Krzyżak oraz przewodniczący rady gminy Stanisław Kapłon. Wyrazem dziękczynienia dla odchodzącego na emeryturę proboszcza była Msza św. w imieniu parafian w intencji proboszcza odprawiona przez księży rodaków. Ks. Marian Myjak modlił się natomiast za parafian. W uroczystości wziął udział m.in. ks. Antoni Myjak, brat ks. proboszcza, który odczytał słowa biskupa oraz podziękował wszystkim w imieniu rodziny.

Po przejściu na zasłużoną  emeryturę, ks. M. Myjak postanowił pozostać w Jodłowej Górnej i służyć swoją pomocą.

Czytaj także: Ks. Marian Myjak honorowym obywatelem gminy Jodłowa

W niedzielę 17 sierpnia podczas Mszy św. wierni w Jodłowej Górnej powitali nowego administratora parafii, którym został ks. Antoni Jurkowski. Zastąpił on przechodzącego na emeryturę ks. Mariana Myjaka. Ksiądz emeryt przedstawił nowego proboszcza i przywitał go. Przedstawiciele parafian, życzyli nowemu proboszczowi owocnej pracy.

Źródło i fotorelacje: www.jodlowa.eu

Ks. Antoni Jurkowski, ur. w.1965 r. w Łącku, pochodzi z parafii Kicznia. Uczył się w szkole w Kicznii oraz Łącku. Studiował w WSD w Tarnowie. Wyświęcony w 1994 r. przez bpa J. Życińskiego. Wikariusz w parafiach: Kąclowa, Nagoszyn, Kanina, Uszew, Kamienica.

Podobny artykuł: Nowi proboszczowie

Odsłon artykułów:
13488647

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…