W gminie Jodłowa spadło bezrobocieW gminie jodłowa przez ostatni rok spadło bezrobocie. W skali regionu i kraju, to dość dobry wynik.


Według Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy na dzień 31 grudnia 2013r. z terenu  gminy Jodłowa zarejestrowane jest  274 osoby , w tym 147 kobiet. Jest to o 21 osób mniej niż w analogicznie porównywalnym okresie 2012 roku. Gmina Jodłowa, tak jak i powiat dębicki, znajduje się w trudnej sytuacji na rynku pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o oferty pracy dla  kobiet. Stopa bezrocia w powiecie dębickim wynosi 13,5%, w województwie podkarpackim 16,1% , natomiast średnia krajowa stopa bezrobocia wyniosła 13,2%.

W powiecie tarnowskim stopa bezrobocia sięga ponad 14 %. W gminach na południe do Tarnowa bezrobocie rośnie od kilku lat., o czym szczegółowo informowaliśmy w artykule: Bezrobocie nadal rośnie. Statystyki gmin.

Gmina jodłowa podjęła działania, które wpłynęły pozytywnie na wzrost zatrudnienia. Jak informuje strona urzędu w jodłowej, wójt gminy czyni wszelkie starania, aby jak największa liczba osób bezrobotnych znalazła zatrudnienie. I tak w 2013 roku na terenie gminy Jodłowa: w ramach prac interwencyjnych zatrudnionych było  9 osób , w tym 2 kobiety, w ramach robót publicznych 45 osób , w tym 22 kobiety, środki na uruchomienie własnej działalności gospodarczej uzyskały 2 osoby - 2 kobiety, doposażono 11 stanowisk pracy , w  tym dla 5 kobiet, staż odbyło 23 osoby, w tym 16 kobiet, w szkoleniach udział wzięło 2 osoby, w tym 1 kobieta.

 

Odsłon artykułów:
13494664

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…