Budynek posterunku policji własnością gminy JodłowaWojewoda Podkarpacki zdecydował, że gmina Jodłowa będzie właścicielem posterunku policji w Jodłowej.


Budynek posterunku policji został wybudowany w latach 70-tych w czynie społecznym mieszkańców gminy, w celu założenia własnego komisariatu policji. Do tej pory nieruchomość ta znajdowała się pod zarządem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W listopadzie 2013r. Starostwo Powiatowe w Dębicy orzekło o wygaśnięciu zarządu trwałego. Następnie gmina zwróciła się o nieodpłatne przekazanie nieruchomości na własność gminy.

Gmina Jodłowa uzyskała obecnie nieodpłatnie prawo własności nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Jodłowej – działkę nr 1963/10 o pow. 0,15 ha wraz z zabudowaniami posterunku policji i urządzeniami trwale z gruntem związanymi.

Wspólnie z Radą Gminy Jodłowa zostanie ustalone przeznaczenie docelowe budynku, następnie projekt remontu, modernizacja i adaptacja budynku.
Budynek przeznaczony będzie w przyszłości na realizację zadań własnych gminy z zakresu upowszechniania kultury. Możliwe, że powstanie tu małe muzeum regionalne. Brane jest także pod uwagę zagospodarowanie budynku celem podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Jodłowa.

Odsłon artykułów:
13494688

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…