Ministerstwo chwali prace przy osuwisku w ParkoszuMinisterstwo wysoko oceniło prace mające na celu ustabilizować osuwisko w Parkoszu. Gmina Pilzno zdecydowała się na budowę drogi w innymi miejscu i przesiedlenie mieszkańców.


Kilkudziesięcioosobowa delegacja z udziałem Zbigniewa Śwircza z Departament do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych Ministerstwa Administracji i cyfryzacji i m.in. dyrektorzy urzędów wojewódzkich z różnych stron kraju, wizytowało ustabilizowane osuwisko w Parkoszu. Wykonane tutaj prace oceniono bardzo wysoko wskazując je jako wzorcowy przykład dla innych. Pozytywnie oceniono także racjonalne gospodarowanie pieniędzmi.

Osuwisko w Parkoszu wcześniej zagrażało bezpośrednio kilkunastu zabudowaniom mieszkalniom i groziło odcięciem części wsi od drogi dojazdowej. Początkowo koszty prac szacowano na około 10 mln zł. Ostatecznie wyniosły one ponad 3,7 mln zł, bo zamiast na stabilizację całego rozległego osuwiska o powierzchni  blisko 2,9 ha, zdecydowano się na budowę drogi w innymi miejscu i przesiedlenie mieszkańców.

Odsłon artykułów:
13487788

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…