Finaliści powiatu tarnowskiego w biegach przełajowych

W Tarnowie miał miejsce finał powiatu tarnowskiego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Pod koniec września w Tarnowie odbyły się zawody finału powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Wysokie pozycje wywalczyli zawodnicy z gimnazjów okolicy.

1 klasa gimnazjum:
W zawodach startowało 50 dziewcząt. 1 miejsce zdobyła Kinga Grygiel, gimn. Ryglice. Karolina Karwat, Tuchów zajęła 3 miejsce a Sara Labak, Lubcza wywalczyła 7 miejsce.
Spośród 59 chłopców 1 miejsce zdobył Daniel Świędrych, gimn. Czermna. Arek Mikoś, Tuchów zajął 5 miejsce, a w dziesiątce znaleźli się także uczniowie z Czermnej: Mateusz Wójcik i Paweł Jasiczek.

2 klasa gimnazjum:
W tej kategorii wiekowej startowało 46 dziewcząt i 53 chłopców. Anna Gut, gimn. Tuchów znalazła się na 2 miejscu
1 miejsce zdobył Kacper Lesiak, Lubcza. 2 miejsce - Michał Ryndak, Olszyny. W dziesiątce najlepszych znalazł się także Tomasz Wójcik, Ołpiny.

3 klasa gimnazjum:
W zawodach wystartowało 43 dziewcząt i 57 chłopców. W pierwszej dziesiątce znalazła się Weronika Grzenia oraz Laura Hudyka gimn. Tuchów, 2 pozycję wywalczył Arek Augustyn, Ołpiny.

Klasa 4 szkoły podstawowej:
W tej kategorii pobiegło 49 dziewcząt 55 chłopców. W 1 dziesiątce uplasowała się Paulina Sokulska z Szerzyn.
W dziesiątce znaleźli się: Kacper Mazur z Żurowej, Dawid Słota z Jonin oraz Filip Wantuch z Ryglic.

Klasa 5 szkoły podstawowej:
56 dziewcząt 55 chłopców rywalizowało w zawodach. Do dziesiątki weszła Natalia Mazur z Bistuszowej.
Złoto wywalczył Mateusz Koczwara z Tuchowa, a brąz - Kacper Kozioł z Czermnej. W dziesiątce znalazł się także Patryk Mikrut z Olszyn.

Klasa 6 szkoły podstawowej:
65 dziewcząt walczyło w kolejnej kategorii wiekowej. Zwyciężyła Mariola Niegos ze Swoszowej. Faustyna Kokoszka z Olszyn zajęła 3 pozycję. W dziesiątce znalazła się Izabela Piwowarczyk z Tuchowa i Anna Gonet z Lubczy.
Spośród 57 chłopców najlepszy okazał się Maciej Setlik z Szerzyn. Bartłomiej Sroka z Żurowej, Bartłomiej Kłusek i Paweł Stańczyk z Lubczy oraz Szymon Wójcik i Maciej Bień z Tuchowa weszli do pierwszej dziesiątki biegaczy.

Szczegółowe wyniki: pszs-tarnow.blogspot.com