czwartek, 16 lipiec 2020 20:46

Trwa postępowanie ws. oszustwa z udziałem mieszkańca Szynwałdu

Napisał

Nadal przebywa w areszcie podejrzany o wyłudzenie pieniędzy, mieszkaniec gminy Skrzyszów. Policja sprawdza, jaką rolę odegrał w popełnionym przestępstwie.

Przypomnijmy, że 1 lipca do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia dwóch przesyłek od starszych osób. Podejrzewał, że mogą mieć one związek z oszustwami. Wkrótce do komendy zatelefonowały pokrzywdzone starsze osoby. 

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu przystąpili do natychmiastowych działań. Na terenie Kolbuszowej na Podkarpaciu przygotowana została zasadzka, podczas której zatrzymano mężczyznę odbierającego pieniądze. 

Czytaj także: Zatrzymany fałszywy policjant

Mężczyzna, mieszkaniec Szynwałdu został doprowadzony do prokuratury ws. udziału w oszustwie. Policjanci zawnioskowali o tymczasowe aresztowanie. 

Obecnie lubelska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Jak wynika z informacji udzielonej Radiu Kraków, mężczyzna współuczestniczył w oszustwie, ale nie jest pewne, czy to on był końcowym odbiorcą przesyłki, czy jedynie kolejnym kurierem nieświadomym udziału w procederze. W tego typu oszustwach często działa zorganizowana grupa większej liczby przestępców. Mężczyzna wykonał zlecenie jako pracownik firmy taksówkarskiej.

Sprawa jest rozwojowa.

 

Czytany 1000 razy
Odsłon artykułów:
16215823

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…