niedziela, 12 wrzesień 2021 17:21

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP w Szerzynach

Napisała

W sobotę 11 września na stadionie w Szerzynach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze powiatu tarnowskiego.

W dniu 11 września zostały przeprowadzone XVI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Szerzynach. W zawodach udział wzięło 31 drużyn pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnowskiego. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 8 zespołów chłopięcych i 3 zespoły dziewczęce, oraz w kategorii seniorów - 13 zespołów męskich i 7 zespołów żeńskich. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch punktowanych konkurencjach tj: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m

3. OSP Radłów – gm. Radłów

Organizatorami zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie oraz Wójt Gminy Szerzyny. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Roman Łucarz – Starosta Powiatu Tarnowskiego i Roman Ciepiela – Prezydent Miasta Tarnowa.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji generalnej w swoich grupach wiekowych, uczestnicy zawodów otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, między innymi sprzęt pożarniczy, a każdy uczestnik MDP otrzymał okolicznościowy upominek. Zawody zostały przeprowadzone w duchu sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play.

Inf.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie