poniedziałek, 18 październik 2021 16:51

Tarnowscy alumni w tuchowskiej bazylice

Napisał

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zawierzył Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie Matce Bożej Tuchowskiej. Uroczystość miała miejsce z okazji 200-lecia seminarium i 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie. Wspólnota tarnowskiego seminarium pielgrzymowała pieszo do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podkreślił w homilii, że zatroskanie o formację kapłanów to wspólne zadanie, zarówno duchownych, jak i wiernych świeckich, bo jest to odpowiedzialność za losy Kościoła, który przecież wszyscy stanowimy.

„Święte rodziny i mocne religijnie wspólnoty parafialne to prawdziwy dar, prawdziwe błogosławieństwo. Liczne powołania do kapłaństwa w naszej diecezji to wielka zasługa tych pobożnych rodzin, które są pierwszym seminarium” – dodał biskup.

Bp Jeż powiedział także, że coraz częściej trudne staje się przyznanie się młodego człowieka przed rówieśnikami, a nieraz nawet przed własną rodziną, że odczuwa głos powołania do życia kapłańskiego.

„Młodym ludziom trzeba mówić i przypominać, żeby właśnie razem z Matką Bożą, pielgrzymując do Jej sanktuariów, rozeznawali drogę swego powołania i razem z Nią podejmowali najważniejsze decyzje życiowe. Ona doda im odwagi” – podkreślił.

Bp Andrzej Jeż i rektor WSD ks. Jacek Soprych dziękowali, że w wielu parafiach diecezji tarnowskiej, seminarium ma swoich przyjaciół, którzy w duchowy i materialny sposób troszczą się o wspólnotę Wyższego Seminarium Duchowego w Tarnowie.

„Od 25 lat członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wspierają seminaryjną wspólnotę swoją modlitwą, wyrzeczeniami oraz ofiarą, tak duchową jak i materialną. Okazją do podziękowań Bogu i ludziom jest nasza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie” – mówi rektor WSD.

Do Tuchowa przyjechali przedstawiciele Towarzystwa z całej diecezji.

Inf.: Diecezja Tarnowska

Czytany 148 razy
Odsłon artykułów:
15686290

Odwiedza nas 265 gości oraz 1 użytkownik.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…