Wydrukuj tę stronę
środa, 20 październik 2021 05:24

Wsparcie ministerstwa edukacji dla szkół z gminy Tarnów

Napisał

Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” przyznało dofinansowania dla wszystkich szkół podstawowych gminy Tarnów na realizację wycieczek edukacyjnych, których celem jest poznawanie Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii.

W sumie zostanie dofinansowanych aż 13 wycieczek – jedno, dwu, a nawet trzydniowych. Łączna kwota dotacji wynosi blisko aż 100 tys. zł przy 80% dofinansowaniu.  

W ramach programu uczniowie będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze polskie miasta, zwiedzić największe muzea, wystawy i najbardziej znaczące dla historii zamki, uczestniczyć w centrach nauki. W programach wycieczek jest aż 10 różnych miast, które mogą poszczycić się najciekawszymi obiektami kulturalno-historycznymi. Są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Ogród Doświadczeń czy Zamek Królewski zarówno na Wawelu, jak i w Warszawie oraz wiele innych atrakcji kulturalno-historycznych i zabytków. Łącznie z wycieczek skorzysta aż 900 uczniów z publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.

Celem ministerialnego programu „Poznaj Polskę” jest urozmaicenie zajęć lekcyjnych, uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowanie w centrach nauki, co pozwoli uczniom na zdobywanie nowych umiejętności.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 162 razy

Artykuły powiązane

W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…