piątek, 07 styczeń 2022 10:33

Muzyczne otwarcie nowego roku

Napisał

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które zbliża ludzi dając zarazem poczucie bliskości. Tym bardziej cennym jest fakt, że po kolejnym roku wielu obostrzeń mogliśmy wspólnie wejść w nowy rok.

2 stycznia Sanktuaryjna Orkiestra Dęta wykonała koncert o charakterze bożonarodzeniowym. W nastój świąteczny wprowadził utwór Stille Nacht, czyli Cicha noc, którą uznaje się za jedną z najbardziej znanych kolęd na świecie. Następnie program koncertu zapowiedział br. Dominik Król, po czym zgromadzeni w tuchowskiej bazylice mogli usłyszeć pierwszą część noworocznego koncertu.

Orkiestrze towarzyszył śpiew Agnieszki Aksamit, Anny Jawor i Artura Starostki. Część wokalną wypełniły utwory zaaranżowane przez kapelmistrza naszego zespołu, Piotra Kucharzyka. Wśród nich znalazły się: Kolęda Góralska, O Gwiazdo Betlejemska, Maleńka Miłość, Gore Gwiazda, a także Lulaj Go Matko Lulaj. Na zakończenie tego segmentu zabrzmiała kolęda Przybieżeli do Betlejem napisana przez Tomasza Ożóga.

Druga część koncertu miała charakter rozrywkowy. W repertuarze Sanktuaryjnej Orkiestry pojawiły się wersje instrumentalne piosenek Happy Xmas, We Wish You a Merry Christmas, Let It Snow, Jingle Bells Rock oraz Feliz Navidad.

Całość została zwieńczona pastorałką Znak Pokoju, która przypomina, że nowonarodzony Chrystus chce jedności wśród nas, choć o nią w obecnym świecie niezwykle trudno. Niech pokój, który On przynosi poprzez swoje wcielenie, towarzyszy nam przez cały, rozpoczęty niedawno, kalendarzowy rok. Cieszy fakt, że mimo trudnego czasu publiczność nie zawiodła i gromkimi brawami podziękowała na stojąco za muzyczne wzruszenia instrumentalistom orkiestry, którzy w podziękowaniu publiczności na bis wykonali Christmas Carol March.

Członkowie orkiestry mają nadzieję, że muzyczne wejście w nowy rok sprawi, że muzyki i radości, która ona daje, nie zabraknie podczas kolejnych dni 2022 roku.

Paweł Stańczyk / sodtuchow.wordpress.com

Fot.: K. Jasiński

Relacja filmowa

Czytany 173 razy
Odsłon artykułów:
16016321

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…