wtorek, 11 styczeń 2022 17:03

Projekt zagospodarowania terenu „SKAŁKA” w Tuchowie

Napisała

Burmistrz Tuchowa podpisała umowę na kompleksowe opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej na zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie ścieżki rekreacyjnej „Skałka” na cele sportowo-rekreacyjne w Tuchowie.

Przy ul. Kolejowej w pobliżu ul. Polnej zostanie także wykonany projekt budowlano-techniczny i projekt zagospodarowania terenów rekreacyjnych.

Na powierzchni prawie 4 hektarów będą znajdować się:

- strefa sportu sprawnościowego: pump track, plac do parkour i street workout, skate park, ścianka wspinaczkowa, tyrolka.

- strefa rekreacji: wodny plac zabaw, kurtyny wodne, alejki spacerowe, ławki, ścieżka przyrodnicza, ogród sensoryczny, leżaki, plaża, trasa rowerowa i biegowa.

- miejsce na gry zespołowe i lekkoatletykę: kort tenisowy, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, bieżnia, boisko do koszykówki i piłki siatkowej, szachy plenerowe, stół do tenisa stołowego, mini zaplecze techniczne wyposażone w WC, szatnie i prysznice.

- a także plac spacerowy dla psów Agility, stacja naprawy i obsługi rowerów, fontanna, wiata drewniana z wbudowanymi stołami i ławeczkami drewnianymi..

Zakres opracowania odpowiada na potrzeby mieszkańców zgłaszane podczas internetowych konsultacji przeprowadzonych w I połowie 2021 roku..

Opracowanie projektu zostanie wykonane za kwotę ponad 153 tys. zł. 

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 196 razy
Odsłon artykułów:
16016456

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…