piątek, 14 styczeń 2022 17:36

Lód nigdy nie jest bezpieczny

Napisał

Dzielnicowy Paweł Wantuch przedstawił zagrożenia wynikające z nieostrożnego zachowania podczas zimowego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych.

Dziś ostatni dzień szkoły na terenie województwa małopolskiego. Dla wszystkich uczniów rozpoczyna się czas zimowego wypoczynku. Policjanci natomiast edukują dzieci i młodzież, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Asp. sztab. Paweł Wantuch - dzielnicowy Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zorganizował pokaz, jak należy zachować się w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Pomogli mu w tym strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa, którzy w ramach ćwiczeń przeprowadzili pokaz wyciągania osoby, pod którą załamał się lód. Praktyczna lekcja, w której uczestniczyli uczniowie tarnowskich szkół pozwoli wpłynąć na ich wyobraźnię. Z pewnością przełoży się to na odpowiedzialne zachowanie młodzieży podczas zimowych ferii.

Tarnowscy policjanci apelują aby zwrócić szczególną uwagę na samotnie bawiące się dzieci szczególnie w tych niebezpiecznych miejscach. Lód może być bardzo kruchy i może dość do jego pęknięcia. Odradzajmy i nie pozwalajmy wchodzić na tafle lodu przymarzniętych zbiorników. Unikajmy tragedii do jakiej może dojść w wyniku nieroztropnej zabawy. Jeżeli widzimy taką sytuację nie bądźmy obojętni i informujmy dyżurnego KMP w Tarnowie dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której może dojść do narażenia zdrowia bądź życia naszych dzieci.

Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.

Policja radzi: sprawdźmy czy w razie potrzeby nasze pociechy będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytaj także: Ferie

Czytany 211 razy
Odsłon artykułów:
16016402

Odwiedza nas 569 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…