sobota, 15 styczeń 2022 10:11

Bezpieczne ferie: nadzór nad ruchem

Napisał

W ramach działań „Bezpieczne Ferie”, w okresie od 14 stycznia do 27 lutego 2022 roku małopolska Policja będzie prowadziła zapewniające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ruch będzie nadzorowany w szczególności na głównych drogach tranzytowych, trasach do turystycznych miejscowości działania. Działania te będą nasilane w okresie wymiany turnusów wypoczynkowych.

Nadzór na ruchem i kontrole drogowe

Podczas nadzorowania ruchu drogowego funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli drogowych policjanci zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdu, bezpieczeństwo pasażerów (przewożenie dziecka w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci), stan psychofizyczny kierowcy (trzeźwość).

Policjanci będą również monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku, a w razie potrzeby , w newralgicznych miejscach podejmą ręczne kierowanie ruchem. Szczególnym nadzorem zostanie objęta popularna „Zakopianka”. 

W związku z organizowanym w Zakopanem w dniach od 14 do 16 stycznia br. Pucharem Świata w skokach narciarskich natężenie ruchu na tzw. ”Zakopiance” znacznie się zwiększy. W tym czasie dodatkowe patrole ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych. Należy pamiętać, że w samym Zakopanem w tych dniach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu, a na skrzyżowaniach policjanci  będą ręcznie regulować ruchem. Apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a także zwracanie uwagi na przedmiotowe.

Zmiany w organizacji ruchu dostępne są pod adresem: https//www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-biezace/styczen-2022/komunikat-puchar-swiata-fis-w-skokach-narciarskich-2022

Podczas ferii szczególną uwagę  policjanci  zwracać będą na zorganizowane formy przewozu dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Na terenie działania wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji naszego województwa wyznaczone zostały stałe punkty kontroli autokarów, gdzie będą dokonywane sprawdzenia. Dzięki tej inicjatywie w jednym czasie będzie można skontrolować większą ilość pojazdów przewożących uczniów na ferie.

Wykaz punktów kontroli autokarów – https//malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/komunikaty/18918,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-ferie-2022.html.

Czytaj także: Ferie

Więcej informacji: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 153 razy
Odsłon artykułów:
16016451

Odwiedza nas 377 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…