piątek, 08 kwiecień 2022 19:14

Spotkanie wicemarszałka w starostwie powiatu tarnowskiego

Napisała

Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron wraz z przedstawicielami Zarząd Powiatu Tarnowskiego spotkali się z samorządowcami, aby przeanalizować bieżącą sytuację związaną z organizacją pobytu Ukraińców w powiecie tarnowskim. Podczas spotkania dyskutowano nad pomysłami wspólnych przedsięwzięć. Omawiano również kwestie związane z napływem i pobytem uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu tarnowskiego.  

Wicemarszałek przedstawił zakres działań jakie zostaną zrealizowane w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej, która ma obejmować przede wszystkim działania długoterminowe na rzecz uchodźców - edukacyjne, medyczne, związane z transportem i rynkiem pracy. Małopolska przeznaczy na ten cel 100 mln zł. Podczas spotkania zwrócił uwagę również na konieczność koordynacji działań samorządów na wszystkich szczeblach. - Dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem jest niezwykle ważne, bo pozwala wypracować skoordynowany i zintegrowany system wsparcia, dzięki któremu do gmin trafi kompleksowa pomoc - dodał Józef Gawron.   

Samorządowcy wymienili się informacjami na temat przygotowania oraz wypracowania konkretnych form pomocy finansowej podmiotom które zdecydowały się przyjąć obywateli Ukrainy pod swój dach, to świadczenie ma, choć w części zrekompensować poniesione koszty. Nie zabrakło również dyskusji oraz pytań od zgromadzonych samorządowców jak i przedstawicieli służb. Na pytania, odpowiedzi udzielał zarówno wicemarszałek Józef Gawron jak i starosta Roman Łucarz, a także koordynator Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojciech Mik.   

Podobne spotkania będą się odbywać na bieżąco.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 92 razy
Odsłon artykułów:
16110846

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…