sobota, 07 maj 2022 13:29

Wielka budowa dróg w gminie Ryglice

Napisał

Rozpoczęto remonty prawie trzydziestu dróg w gminie Ryglice. Pierwszą nakładkę położono na drodze w Lubczy przy granicy z Jodłową.

Łączny koszt inwestycji tej inwestycji to ok. 200 tys. zł. Nakładka asfaltowa została wykonana wraz z poboczami oraz zjazdami na posesje.

Z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład zaplanowano w tym roku realizacje następujących odcinków dróg na kwotę ponad 9,5 mln zł: w Zalasowej ul. Kochanowskiego, Mickiewicza, Królowej Jadwigi, Reja, Mieszka I i dwie drogi inne, w Ryglicach ul. Ks. Wyrwy, Książęca, Słowackiego, Zakątna, w Lubczy - droga na Ciężkowskiego, droga na Kokocz i inna droga, W Joninach w kierunku Kowalowej - Chybie, na Psiodę, w Kowalowej, na Góry, na Materowskiego i Gubernata, na Zaworskiego, w Woli Lubeckiej na Rakoczego, w Bistuszowej na Skrzydłową.

Dwie drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę ok. 1,2 mln zł: droga na Kokocz w Woli Lubeckiej, na szkołę w Lubczy. 

Trzy drogi z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na kwotę ponad 0,5 mln zł: droga na Kurek w Woli Lubeckiej i droga na Potempę i na Chwała w Lubczy.

Nigdy w historii Gminy Ryglice nie zainwestowano w jednym roku tak ogromnej kwoty środków finansowych i nie wykonano tylu nakładek. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy na realizację tych zadań. Cieszę się, że mogę Państwa poinformować o tylu tak ważnych inwestycjach drogowych, które ułatwią funkcjonowanie i życie mieszkańcom Gminy Ryglice- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn. 

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 537 razy
Odsłon artykułów:
16111006

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…