czwartek, 12 maj 2022 19:14

Blisko milion złotych dla Ryglic

Napisał

W dniu wczorajszym burmistrz Ryglic Paweł Augustyn spotkał się ze starostą tarnowskim Romanem Łucarzem oraz wicestarostą Jackiem Hudymą, gdzie szeroko omawiali inwestycje realizowane przez powiat na terenie Gminy Ryglice.

Jeszcze w tym roku będzie realizowana droga wraz z przebudową części chodnika na ul. 11 Listopada.

Omawiali również strategiczną inwestycję niezbędną dla rozwoju Ryglic, modernizację drogi od ronda w Tuchowie do Ryglic wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu na rynku w Ryglicach.

Współpraca z Burmistrzem Ryglic Pawłem Augustynem układa się nam wzorowo. Wiele zadań, które dotychczas zrealizowaliśmy były realizowane szybko i sprawnie za co Panu Burmistrzowi bardzo serdecznie dziękuję. Chcę zapewnić mieszkańców Ryglic, że jeszcze w tym roku położymy nakładkę asfaltową na ul. 11 Listopada w Ryglicach na wysokości rynku przebudujemy również część chodnika, gdzie zniszczone są krawężniki. Rozstrzygamy przetarg pod koniec maja na tę inwestycję. Burmistrz Ryglic zabiega już od jakiegoś czasu o rozpoczęcie modernizacji drogi Tuchów - Ryglice wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu na rynku. Uważam, że jest to inwestycja, która przyczyni się do rozwoju miejscowości Ryglic, zwiększy potencjał gminy, jak również zachęci przedsiębiorców do inwestowania w Gminie Ryglice. Jest to jednak bardzo pracochłonna i długotrwała inwestycja, ponieważ w pierwszej kolejności należy przeprowadzić prace geodezyjne, wykupić grunty, wykonać projekty i pozyskać środki finansowe. Rozpoczęliśmy z Panem Burmistrzem w tej sprawie konkretne rozmowy, ustaliliśmy parytet udziału środków finansowych i w najbliższym czasie będziemy opracowywać koncepcje realizacji tego zadania- mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

Zależy nam bardzo na tym żeby wszystkie samorządy gminne powiatu tarnowskiego rozwijały się równomiernie, a inwestycje, które realizuje powiat dawały rozwój przede wszystkim przedsiębiorcom i mieszkańcom. W Gminie Ryglice realizowanych jest wiele projektów i inwestycji z czego się bardzo cieszę- dodał wicestarosta Jacek Hudyma.

Chcę bardzo serdecznie podziękować Staroście Tarnowskiemu oraz Wicestaroście za owocne spotkanie, a przede wszystkim za środki finansowe przeznaczone na nakładkę asfaltową ulicy 11 Listopada oraz inne inwestycje, które są i będą realizowane na terenie Gminy Ryglice- podsumował burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 438 razy
Odsłon artykułów:
16785160

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…