poniedziałek, 16 maj 2022 21:11

Pieniądze na wymianę pieców w powiecie tarnowskim

Napisał

Powiat Tarnowski rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych ze środków budżetu Powiatu, w formie refundacji kosztów, na realizację na terenie Powiatu Tarnowskiego działań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym. Dowiedz się, jak skorzystać z tych środków.

Dla kogo dotacje?

Właścicieli domów jedno i wielorodzinnych, którzy chcą zlikwidować swój stary piec węglowy i zastąpić go piecem na biomasę lub paliwa gazowe, nowoczesnym piecem węglowym (co najmniej klasy 5, według normy PN-EN 303-5:2012) lub elektrycznym źródłem ciepła.

Jak dostać dotację?

Środki dla mieszkańców w ramach Programu likwidacji źródeł niskiej emisji i zastąpienie ich rozwiązaniami proekologicznymi na terenie Powiatu Tarnowskiego na lata 2019-2022, dostępne są wyłącznie za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Urszulańska 19, 2 piętro, pokój nr 2.

Link do "Regulaminu określającego zasady i tryb udzielania przez Powiat Tarnowski dotacji celowych ze środków budżetu Powiatu, w formie refundacji kosztów, na realizację na terenie Powiatu Tarnowskiego działań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym" poniżej:
https://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/legalact/2020/1411/

Formularz wniosku znajduje się na stronie Starostwa Powiatu Tarnowskiego

Termin składania wniosków

Wnioski na określonym w regulaminie formularzu należy składać w terminie od 20 czerwca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. Sprawdź, jakie to proste!

W ramach realizowanych projektów będzie możliwy:

  1. demontaż kotłów/pieców/palenisk na paliwo stałe,
  2. zakup i montaż nowego źródła ogrzewania.

O więcej szczegółów można pytać w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie: tel. 146883340, - 41, ul. Urszulańska 19, pokój nr 2, email: kkurasz(małpa)powiat.tarnow.pl

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 162 razy
Odsłon artykułów:
16111001

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…