środa, 18 maj 2022 19:13

Święcenia prezbiteratu w Tuchowie i diakonatu w Lubczy

Napisał

Za kilka tygodni sześciu diakonów redemptorystów przyjmie święcenia kapłańskie. Dwunastu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przygotowuje się do święceń diakonatu. 

Za kilka tygodni sześciu diakonów z seminarium w Tuchowie przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystość odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, 11 czerwca 2022 r. o godz. 11.00. 

Święcenia przyjmą bracia: pochodzący z Jonin Ireneusz Krzywoń, Karol Łukaszczyk, Grzegorz Pruś, Patryk Reczek, Marcin Wojdan i Norbert Żukliński.

Sakramentu święceń udzieli ks. bp Marek Solarczyk, ordynariusz diecezji radomskiej.

Z kolei dwunastu alumnów seminarium w Tarnowie przeżywa rekolekcje przed święceniami diakonatu. 

Święcenia diakonatu 11 alumnów odbędą się w sobotę o 10.00 w parafii pw. NSPJ w Lubczy oraz w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Tylmanowej. W Lubczy udzieli ich bp Stanisław Salaterski, a w Tylmanowej bp Leszek Leszkiewicz. Lubcza została wybrana m.in. ze względu na pochodzącego z tej miejscowości alumna Adriana Heretyka.

Na piątym roku tarnowskiego seminarium jest także alumn z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri. Święcenia diakonatu przyjmie on 26 maja w uroczystość św. Filia Neri w kościele księży filipinów w Tarnowie. Udzieli ich abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Inf.: RedemptoryściDiecezja Tarnowska

Czytany 2276 razy
Odsłon artykułów:
16215866

Odwiedza nas 359 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…