wtorek, 24 styczeń 2023 22:13

Sukces OSP Karwodrza w V lidze juniorów

Napisał

Młodzi szachiści z OSP w Karwodrzy odnieśli spore sukcesy Rzezawie. Jedna z drużyn wywalczyła drugie miejsce.

OSP Karwodrza 3 zajęła 18 miejsce. OSP Karwodrza 2 uplasowała się na 15 pozycji. Z kolei I drużyna w składzie: Emil Stachura, Krystian Leszkiewicz, Piotr Stachura, Sebastian Bodzioch wygrała 5 meczów i 2 przegrała, zajmując w klasyfikacji końcowej 2 miejsce, czyli 14 pozycji wyżej niż wynikało to z rozstawienia przed turniejem. Zespół zarazem awansował do wojewódzkiego finału Ligi Szkolnej o Puchar Prezesa MZSzach. W finale tym wystąpią najlepsze zespoły z Małopolski, które nie są drużynami klubów sportowych.

Szachiści z Karwodrzy odnieśli też sukcesy indywidualne. Krystian Leszkiewicz otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika (nieklubowego) grającego na 2 szachownicy. Piotr Stachura był drugi w klasyfikacji na 3 szachownicy. Zarówno Krystian jak i Piotrek wygrali po 6 partii w 7 rundach.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie