sobota, 17 styczeń 2015 01:00

Finał powiatowy w szachach

Napisał

W Burzynie miał miejsce finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w szachach.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej powiatu tarnowskiego zwyciężyła Weronika Poręba SP Łowczów. Na podium znalazły się także: Lena Mróz SP Łowczów oraz Gabriela Łabędź SP Łękawica. Wysokie, ósme miejsce zajęła Natalia Wypych SP Joniny.
Wśród chłopców pierwsze trzy miejsca zdobyli: Dawid Łabędź SP Łękawica, Ernest Kucharczyk SP Tuchów, Michał Wójtowicz SP Joniny.

W finale powiatu tarnowskiego Gimnazjady najlepsze trzy pozycje przypadły kolejno: Alicji Marek Gimn. Zaczarnie, Sarze Słowińskiej Gimn. Zakliczyn oraz kindze Sobarnii Gimn. Karwodrza. W dziesiątce znalazły się także m.in.: Julia Marek Gimn. Siedliska, Weonika Lisak Gimn. Karwodrza, Weronika Gieniec Gimn. Jodłówka Tuchowska, Wiktoria Więcek Gimn. Skrzyszów.
Wśród chłopców pierwsze trzy miejsca wywalczyli: Rafał Poręba Gimn. Tuchów, Jan Kisiel Gimn. Wojnicz oraz Jarosław Magdziarczyk Gimn. Zalasowa.