piątek, 17 lipiec 2015 00:00

Zawody strażackie gminy Ryglice

Napisał

W niedzielę 12 lipca w Joninach miały miejsce zawody sportowo - pożarnicze w gminie Ryglice. Spośród drużyn seniorów najlepsi okazali się druhowie z Jonin.

Zawody strażackie przeprowadzono tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafeta i ćwiczenia bojowe. Uczestniczyło w nich łącznie 12 drużyn z 6 jednostek straży w gminie Ryglice: 6 seniorów, 4 młodzieżowe męskie i 2 młodzieżowe żeńskie.

Wśród seniorów 1 miejsce zdobyli strażacy OSP Joniny, oni też otrzymali puchar przechodni burmistrza Ryglic. 2 miejsce wywalczyli druhowie OSP Kowalowa, a trzecie OSP Lubcza.

W klasyfikacji młodzieży męskiej kolejne miejsca zdobyli: 1. OSP Wola Lubecka, 2. OSP Kowalowa, 3. OSP Ryglice.

W kategorii młodzież żeńska najlepsze okazały się zawodniczki OSP Joniny, a drugie miejsce zajęła młodzieżówka z OSP Kowalowa.

Przebieg zawodów oceniał młodszy aspirant Michał Mikos z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Łukasz Giemza komendant OSP Tuchów.

Puchar i nagrody wręczył burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz w obecności swojego zastępcy Anny Gierackiej, komendanta straży gminnej Wiesława Siedlika, szefów jednostek OSP i zgromadzonej licznie publiczności.