niedziela, 25 czerwiec 2017 13:49

Ryglice. Bieg o Złoty Kołek

Napisał

W sobotę 24 czerwca w Ryglicach miał miejsce Bieg o Złoty Kołek. Zwycięzcą został Damian Dziewiński z Sanoka.

Ryglickie wydarzenie sportowe odbyło się w ramach Sobótkowego Święta Młodości oraz Święta Leśnika i Drzewiarza.

Zmagania rozpoczęły zabawy i bieg dla dzieci.

Do biegu o dystansie 6 km i biegu głównego 12 km przystąpiło około osiemdziesięciu osób. Start i meta znajdowała się na rynku w Ryglicach. Trasa przebiegała po pagórkach Pasma Brzanki.

W biegu głównym 12 km zwyciężył Damian Dziewiński z TG Sokół Sanok z czasem 42 min 14 sek, drugi był Grzegorz Czyż z Bogumiłowic z Grupy Azoty-Automatyki Tarnów, trzeci na metę przybiegł Przemysław Bień z Bistuszowej.

Bieg 6m wygrał Jan Piotrowski z Ekipy z Tarnowa, drugi był Piotr Moździerz z Tuchowa, a trzeci Krystian Kurzydło z TG Sokół Sanok.

Najszybsza w dłuższym biegu była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego, natomiast na dystansie krótszym - Kinga Misiaszek z Tarnowa.

Na podium znaleźli się ponadto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. Pełne wyniki znajdują się na stronie kepasport.pl

Najstarszym zawodnikiem biegu był 75-letni Leopold Jamro z Gorlic.

Najmłodszy i najstarsi zawodnicy biegu.

Złote Kołki oraz nagrody wręczył burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz i Krzysztof Krzywoń z KS Ryglice w obecności przedstawicieli współorganizatora - Kępa Sport.

Popołudniu miały miejsce dalsze uroczystości sobótkowe. Więcej: Sobótki w Ryglicach

Zapowiedź wydarzenia: Święto młodości oraz święto leśnika i drzewiarza