wtorek, 25 lipiec 2017 10:36

Kolejne inwestycje gminne

Napisał

W gminach okolicy realizowane są kolejne inwestycje. Większość prac wykonywanych jest dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

Dofinansowanie w wysokości 2,8 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymała gmina Pilzno. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Strzegocicach oraz 3 boisk wielofunkcyjnych przy Zespołach Szkół w Zwierniku, Dobrkowie i Słotowej. To już druga dotacja na budowę sali gimnastycznej w Strzegocicach (blisko 1 mln zł przekazano z Regionalnego Programu Operacyjnego). Rozpoczęcie budowy nastąpi jeszcze w tym roku.

W ostatnim czasie została zawarta umowa na budowę chodnika wzdłuż drogi wraz z odwodnieniem i poszerzeniem jezdni w miejscowości Łękawica w gminie Skrzyszów w ciągu drogi powiatowej 1376K o długości ok. 170 m. Koszt inwestycji to ponad 110 tys. zł.

Wójt gminy Jodłowa odebrał z rąk Wojewody Podkarpackiego promesę w wysokości 270 tys. zł na remont ciągu dróg: „Janiga Wal” oraz „Marszałek – Skopek” w miejscowości Jodłowa . Zakres prac obejmował będzie wykonanie nowej nakładki asfaltowej oraz utwardzenie poboczy. Wartość zadania to 340 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest w w tym roku.

Gmina Tarnów otrzymała dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 810 tysięcy złotych (gmina dołoży 20%) zostanie przeznaczone na remont dwóch dróg: ulicy Promiennej w Koszycach Małych oraz drogi gminnej w Zbylitowskiej Górze (w pobliżu Dunajca, w kierunku Zgłobic). 

Zakończono prace konserwatorskie w zabytkowym kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrkowie (gmina Pilzno). Za kwotę 56 ty. zł odnowiono stacje drogi krzyżowej pochodzące z XIX wieku.

Niedawno zostało zmodernizowane wejście do Zespołu Szkół w Ołpinach (gmina Szerzyny). Obecnie trwają prace przy wymianie drogi dojazdowej do szkoły. 

W czerwcu wykonano prace fitosanitarne przy zabytkowym drzewostanie na terenie gminy Szerzyny. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zabezpieczony został dąb szypułkowy przy drewnianym kościele pw. św. Marcina z Tours w Czermnej oraz lipa drobnolistna przy zabytkowej, przydrożnej kapliczce pw. Jana Nepomucena w Swoszowej.  

Ze środków gminy Szerzyny została pokryta asfaltem droga do domu nauczyciela w Czermnej.

Czytany 1253 razy
Odsłon artykułów:
13494678

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…