sobota, 20 styczeń 2018 10:32

Sukcesy szkolne

Napisała

Wysokie pozycje zdobyli uczniowie w konkursach kolęd i innych turniejach tematycznych.

Uczennice ZS-P i parafii w Zalasowej wzięły udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krużlowej. 2 miejsce w swojej kategorii zdobyła Julia Matug, Patrycja Zegar zdobyła 1 nagrodę, a Aleksandra Usarz uzyskała 2 miejsce.

W 22 Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie uczestniczyli uczniowie z okolicy. W swoich kategoriach wysokie miejsca zdobyli: 1 miejsce - Kacper Sacha z Jonin, Zespół wokalny z Poręby Radlnej, zespół Melodia z Zalasowej, zespół Świąteczne Trio z Zalasowej, 2 miejsce - zespół Nutki z Zalasowej, zespół Panda z Jonin, 3 miejsce - Julia Matug z ZS-P w Zalasowej, wyróżnienia - Patrycja Zegar, Jakub Stepek z Zalasowej.

W VI Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych 2 miejsca zdobyły: Emilia Zima z Zespołu Szkół w Lubczy i Alicja Rusin z Siedlisk, a 3 miejsce - Bożena Górska z Karwodrzy.

W Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczennica Agnieszka Batko ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej wywalczyła 2 miejsce w kategorii soliści.

W 24. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2018 do eliminacji zgłosiło 1634 wykonawców. W finale wystąpiło 134 osoby i zespoły. Zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie otrzymał wyróżnienie.

Dawid Lebryk z z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zalasowej zdobył 3 miejsce w województwie i 23 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK. Nagrodą będzie dla niego wyjazd na obóz do Serpelic.

Anna Nawój z LO w Tuchowie zakwalifikowała się do etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego z maksymalną liczbą punktów jako jedyna w Małopolsce za pracę badawczą na temat: ,,Polowanie na byki’’ – błędy językowe we współczesnej polszczyźnie.

Zespół Szkół w Lubczy został wyróżniony nagrodą SILVER AWARD za udział w międzynarodowym programie Generation Globalnt dotyczący religii i wierzeń.

Uczniowie Publicznej Szkoły w Bistuszowej wzięli udział w II Konkursie Ogólnopolskim z „WIEDZY OGÓLNEJ” skierowanym do uczniów klas III.  Do konkursu przystąpiło 198 uczniów z 22 szkół z całej Polski. Wśród piątki najlepszych znaleźli się uczniowie ze szkoły w Bistuszowej: 1 miejsce – Natalia Patyk, Klaudia Moździerz, Konrad Cup, Karol Oleśkiewicz, 2  miejsce – Marcel Kubicz, Kacper Nalepka, 4 miejsce – Jakub Nakielny, 5 miejsce – Julia Cup, Gabriel Szypuła.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie osiągnęli wielkie sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Biblia i Przypowieści Biblijne – EDI 2017. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 7 uczniów, a tytuł laureata zdobyło 5 osób: Antoni Różycki (3 miejsce Biblia - poziom 1), Jakub Różycki (2 miejsce - Biblia poziom 2), Szymon Koncewicz (3 miejsce), Julia Szablowska (5 miejsce), Milena Mazurkiewicz (5 miejsce) oraz Karolina Lisiak (7 miejsce) i Aleksandra Urbanik (11 miejsce).