piątek, 18 maj 2018 13:47

Poważna kolizja w Szynwałdzie

Napisał

Wczoraj w Szynwałdzie doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczył wóz strażacki jadący do akcji. Na szczęście nie było ofiar.

W czwartek 17 maja po godz. 16 w centrum Szynwałdu doszło do groźnie wyglądającego zderzenia trzech samochodów. 

Jak informuje asp. szt. Olga Lesińska-Żabińska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, kierowca wozu strażackiego jednostki KSRG OSP w Szynwałdzie zaraz po wyjeździe do akcji ratowniczej w celu zabezpieczenia zdarzenia drogowego w Pogórskiej Woli, poruszający się z czterema pasażerami na drodze powiatowej w kierunku Skrzyszowa, zauważył jadący z przeciwka na łuku jezdni samochód osobowy suzuki vitara, który przejechał podwójną linię ciągłą, wyprzedzał inne samochody i znajdował się na przeciwnym pasie drogi.

Kierowca pojazdu strażackiego chcąc uniknąć wypadku zjechał maksymalnie do prawej strony jezdni, jednak samochód został uderzony przez jadące suzuki i wpadł do rowu. Dodatkowo jadące nieprawidłowo auto uderzyło wcześniej w samochód renault megane, który zatrzymał się w celu umożliwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu strażaków ochotników z Szynwałdu.

W wyniku zdarzenia obrażeń doznał pasażer auta strażackiego, który został zabrany do tarnowskiego szpitala. Po badaniach okazało się, że ma niegroźne obrażenia ciała.

Policja prowadzi czynności prawdopodobnie w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Foto: www.szynwald.pl

Czytany 2445 razy
Odsłon artykułów:
13488320

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…