poniedziałek, 21 maj 2018 19:41

Wypadek w Zwierniku

Napisał

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w niedzielę. Zdarzenia miały miejsce w Zwierniku oraz w Dębicy. W wyniku odniesionych obrażeń, do szpitala przewieziono kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 13.30 w Zwierniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący hondą accord stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni, uderzając w przydrożny rów. Kierowcą okazał się 26-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,28 promila alkoholu. Mężczyzna aktualnie przebywa w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu.

Policjanci pracujący na miejscu obu zdarzenia zabezpieczyli materiały dowodowe, pozwalające na dokładne wyjaśnienie ich okoliczności.

Jak podaje miejscowa OSP, w wypadku ucierpiały trzy osoby.

Zdarzenie miało miejsce w czasie wyścigu eliminacji Mistrzostw Galicji oraz Pucharu Automobilklubu STOMIL o nazwie Super Oes Pilzno 2018. Miejscowi strażacy, którzy zabezpieczali rajd samochodowy, zostali wezwani do akcji ratowniczej.  

Kolejne, podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj po godz. 23 w Dębicy, na ul. Jana III Sobieskiego. Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierujący fiatem punto uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci poddali badaniu alkomatem 23-letniego mieszkańca Dębicy. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,68 promila alkoholu.

Policjanci pracujący na miejscu obu zdarzeń zabezpieczyli materiały dowodowe, pozwalające na dokładne wyjaśnienie ich okoliczności.

Postępowania w w/w sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy oraz Komisariat Policji w Pilznie. 

Info: KPP w Dębicy, OSP Pilzno

Foto: OSP Pilzno

Czytany 2339 razy
Odsłon artykułów:
13488354

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…