sobota, 08 wrzesień 2018 15:20

Przemysław Bień z sukcesem międzynarodowym

Napisał

W Tauron Festiwalu Biegowym po raz pierwszy w historii w Krynickiej Pętli zwyciężył Polak. Jest nim Przemysław Bień, zawodnik KS Ryglice Sekcji Biegowej.

Wszystkie kamery i aparaty zwróciły się wczoraj w kierunku zawodnika klubu ryglickiego. W pierwszym dniu 9. Tauron Festiwalu Biegowego na dystansie 15-kilometrowej trasy Krynica - Tylicz - Krynica zwyciężył Przemysław Bień. Uzyskał wynik 55:50. Biegacz KS Ryglice został pierwszym Polakiem, który wygrał zmagania na Krynickiej Pętli. Od 2014 roku zwyciężali Kenijczycy.

Przemysław Bień wybrał tę konkurencję spośród innych w trzydniowej imprezie w Krynicy trochę przypadkowo, ponieważ piątek miał wolny, a w sobotę czeka go wyjazd na wesele. Jak się okazało, trafił idealnie.

W ostatnich dniach zawodnicy ryglickiej ekipy odnieśli także inne sukcesy. W Biegach Dionizyjskich w Gromniku Przemek Bień zajął 2 miejsce open. Z kolei  Maria Patalas - 1 miejsce w swojej kategorii. Natomiast w Biegu Partyzant 21 km w Dębicy Witold Pyc uplasował się na 4 pozycji.

Info, foto: KS Ryglice - Sekcja biegowa

Czytaj takze: Kolejne sukcesy biegaczy KS Ryglice