poniedziałek, 17 wrzesień 2018 21:40

Kto chce zostać szefem gminy?

Napisał

33 dni przed wyborami samorządowymi znamy już niektórych kandydatów na fotele wójtów i burmistrzów okolicy.

Gmina Tuchów zapewne zapisze się rekordem w regionie. Na chwilę obecną wiadomo, że będzie startowało tu pięciu kandydatów na urząd burmistrza.

Według wstępnych informacji z kandydowania zrezygnował niedawno wójt gminy Jodłowa, Robert Mucha. Prawdopodobnie zdecydowały o tym sprawy prywatne, zdrowotne. Wiemy na pewno, że o urząd będzie się ubiegał Jan Janiga. Kontrkandydatem będzie najprawdopodobniej Grzegorz Kita popierany przez ogólnopolskie ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość.

W gminie Ryglice oficjalnym kandydatem w wyborach jest na pewno Paweł Augustyn, również popierany przez PiS. Według wcześniejszych zapowiedzi do wyborów szykuje się także Bernard Karasiewicz, obecny burmistrz. 

W gminie Pilzno, według wstępnych informacji, o fotel burmistrza ubiegać się prawdopodobnie 4 osoby m.in. obecna burmistrz Ewa Gołębiowska oraz kandydat z poparcia PiS, Jerzy Urjasz.

Według nieoficjalnych danych w gminie Szerzyny w wyborach zmierzy się dotychczasowy wójt Grzegorz Gotfryd oraz Michał Mitoraj ze wsparciem PiS. 

W gminie Tarnów będzie prawdopodobnie trzech pretendentów do fotela szefa gminy. 

W gminie Skrzyszów kandydatów będzie dwóch.

Artykuł aktualizowany 18.09.2018

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1683 razy
Odsłon artykułów:
13495269

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…