niedziela, 10 marzec 2019 10:33

Skutki silnego wiatru

Napisał

Nad ranem w regionie tarnowskim przeszedł silny wiatr. Strażacy zostali wezwani do kilkunastu miejsc.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologicznymi w nocy powiał silny wiatr (północno - zachodni). Jednak tak silnej wichury w okolicy nie było od lat. Synoptycy ostrzegają, że sytuacja może się powtórzyć w nocy z niedzieli na poniedziałek (wiatr zachodni).

Od wczesnych godzin rannych jednostki straży oraz inne służby ratownicze pracowali w regionie i okolicy przy uszkodzonych dachach, liniach energetycznych, powalonych drzewach.

Według wstępnych informacji w powiecie tarnowskim i dębickim doszło do ponad 200 interwencji strażaków.

W okolicy do powalonych drzew, często kilkakrotnie, wyjechały jednostki m.in. na terenie Ryglic, Siedlisk, Burzyna, Jonin, Czermnej, Piotrkowic, Tuchowa, Poręby Radlnej, Kowalowej, Dębowej, Zalasowej, Woli Lubeckiej, Nowodworza, Karwodrzy.

W Burzynie i Kowalowej zostały uszkodzone linie energetyczne. Liczba uszkodzeń linii jest tak duża, że dostawca prądu nie publikuje dziś wszystkich zgłoszeń. Informuje równocześni, że "ze względu na dużą ilość awarii w sieci, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem 991 jest wydłużony. W przypadku zgłoszenia zagrożenia życia prosimy oczekiwać na połączenie".

Straże zostały zadysponowane także do kilkunastu całkowicie zerwanych dachów. Było też sporo uszkodzeń budynków. Wiatr zerwał dachy m.in. w Czermnej, Ryglicach, Kowalowej, Jodłowej, Dębowej, Pilźnie, Koszycach Małych, Skrzyszowie, Karwodrzy, Zalasowej, Tuchowie, Woli Lubeckiej.

W Ryglicach został zniszczony dach, budynek i samochód.

Zerwany dach w Jodłowej (Pańskie Pola)

Zerwany dach w Kowalowej

Wszystkie te zdarzenia związane były z huraganem, który odwiedził rano nasz region.

Foto: OSP Lubcza, Jan Wójcik/OSP Jodłowa, OSP Ryglice

Czytany 3186 razy
Odsłon artykułów:
13619452

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…