poniedziałek, 06 maj 2019 20:37

Pieniądze na łącznik A4 w Dębicy

Napisał

Radni Semiku Wojewódzkiego zdecydowali o wsparciu finansowym dla powiatu dębickiego na dokończenie budowy łącznika od węzła autostrady A4 Dębica–Wschód. 

Radni Semiku Wojewódzkiego zdecydowali o przekazaniu miliona złotych pomocy finansowej dla powiatu dębickiego na dokończenie budowy łącznika od węzła autostrady A4 Dębica–Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. 

Chcemy wzmocnić Zarząd Powiatu Dębickiego w działaniach związanych z poprawą jakości wjazdów i zjazdów na autostradę A4 w okolicach Dębicy. Wiemy, że starostwa mają skromne środki, ale mimo to Starostwo w Dębicy podjęło się tego zadania. Roboty się kończą i to cieszy, bo ma to przełożenie na jakość podróżowania w regionie – podkreślał podczas wczorajszej konferencji prasowej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to prawie 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie dotychczas wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln zł, a teraz dokłada kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę przeznacza prawie 1,3 mln zł. Inwestycja gotowa jest w 98 procentach, zakończenie ma nastąpić wkrótce.

Chciałem bardzo podziękować Zarządowi Województwa Podkarpackiego oraz radnym wojewódzkim. To nie jest pierwsze działanie na rzecz mieszkańców naszego powiatu. O tym świadczą łączniki autostradowe Zachód i Wschód, które są realizowane ze środków Podkarpackiego RPO z dofinansowaniem do inwestycji aż 15 mln zł i 7 mln zł. Oprócz tego realizujemy przeprawę przez Wisłokę, która będzie kosztować około 30 mln zł, gdzie również jest duży wkład samorządu województwa - podkreślał Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

Info: Starostwo Powiatu Dębickiego, Samorząd Województwa Podkarpackiego

Czytany 634 razy
Odsłon artykułów:
13492559

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…