czwartek, 30 maj 2019 10:42

Nowe ołtarze w kościele w Jodłowej Górnej

Napisała

26 maja w parafii Trójcy Przenajświętszej w Jodłowej odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch ołtarzy.

W kościele w Jodłowej Górnej biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęcił dwa nowe ołtarze w kaplicach bocznych kościoła: Miłosierdzia Bożego oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W uroczystości wzięli udział księża pracujący w dekanacie Pilzno, księża rodacy, zaproszeni goście oraz wierni parafianie.

Pomysł wykonania ołtarzy bocznych pojawił się po peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego i Relikwii Świętych Świętego Jana Pawła II oraz Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, która odbyła się w parafii w marcu 2015 roku. Po uroczystości do kancelarii zgłosił się parafianin z propozycją ufundowania obrazu Jezusa Miłosiernego – na pamiątkę peregrynacji.

Obydwa ołtarze zostały zaprojektowane oraz wykonane w pracowni Ewy i Romana Fleszarów, natomiast fundatorami zostali parafianie oraz księża pochodzący z parafii Jodłowa Górna.

Finalna forma ołtarzy to obraz Miłosierdzia Bożego w towarzystwie płaskorzeźby Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny Kowalskiej, oraz obraz Matko Bożej Nieustającej Pomocy, otoczony płaskorzeźbą Św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego i Bł. Jerzego Popiełuszki.

Info: UG w Jodłowej

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

 

Czytany 687 razy
Odsłon artykułów:
13494631

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…