sobota, 08 czerwiec 2019 14:09

Sukcesy szkolne

Napisała

Wysokie miejsca zdobyli uczniowie w konkursach szkolnych, artystycznych, sportowych.

W Szkole Podstawowej w Ryglicach odbył się Regionalny Konkurs Języka Angielskiego 2019. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Julia Baran, Szkoła Podstawowa w Tuchowie, II miejsce – Patrycja Zegar, Szkoła Podstawowa w Zalasowej, III miejsce – Jagoda Sus, Szkoła Podstawowa w Ryglicach, wyróżnienie – Bartłomiej Osika, Szkoła Podstawowa w Tuchowie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryglicach odnieśli sporo sukcesów w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autorytet” organizowanym w Zębie. Oto zdobyte miejsca: kategoria – RYSUNEK PAINT – KLASY I-III - PATRYCJA PIKUSA – I miejsce, MONIKA IWANIEC – II miejsce, kategoria – RYSUNEK PAINT – KLASY IV-VI - NATALIA GALAS – I miejsce, kategoria – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA – klasy VII, VIII i III GIMNAZJUM - JAKUB BOJAN – II miejsce, JAKUB JĘKOT – WYRÓŻNIENIE.

W Tarnowie odbył się XIX Piknik Geograficzny zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika. Podczas tegorocznego pikniku Adam Jewulski i Norbert Kluz ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach zdobyli I miejsce. V miejsce zajęli uczniowie z PSP z Bistuszowej.

W IV Konkursie Przyrodniczym "Flora i fauna Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki" I miejsce zajęła Dominika Podraza z SP Dębowej, II miejsce zajęła Aleksandra Maziarka z SP w Lubczy, III miejsce wywalczyła Aleksandra Stojak z SP Kowalowej.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej Anna Sysło została laureatką III Małopolskiego Konkursu Literackiego "Podróże dalekie i bliskie" organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury "Synergia". 

W Konkursie Informatycznym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty do etapu wojewódzkiego weszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej Jakub Stanula-Kaczka i Bartłomiej Zawiślak. Jakub Stanula-Kaczka został laureatem konkursu.

Zbigniew Chajec z Zespołu Szkół w Jodłowej zdobył wysokie miejsce w „XIX edycji Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach BHP” w Warszawie.  

W XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” Julita Wiejacka ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie otrzymała wyróżnienie.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się I Festiwal Polskiej Piosenki im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Na Festiwalu Zespół Panda ze Szkoły Podstawowej w Joninach otrzymał Grand Prix Jury Młodzieżowego.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwierniku zdobyli wysokie miejsca w VI Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych w Warszawie.

Karolina Podraza z przedszkola przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak".

Chłopcy z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej obronili tytuł mistrza powiatu tarnowskiego w piłce nożnej z ubiegłego roku. Finał odbył się w Tarnowcu.

Wysokie miejsca zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Joninach w biegach i innych konkursach podczas Biegu Papieskiego w Swoszowej. Są to: Karol Sereda, Jakub Bogdanowicz, Jakub Blicharz, Filip Tulik, Karol Gawlik, Iza Oleś. Zwycięzcami całych zawodów zostali w różnych kategoriach: Aleksandra Setlik, Jakub Jękot, Amelia Piekarz, Dawid Kozioł, Julia Bąk, Sebastian Ryndak oraz w biegu open Beata Słomska i Bartosz Filipiak.

Angelika Baran ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej zdobyła I miejsce w biegu podczas zawodów zorganizowanych przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki na obiektach MOSIR w Jaśle.

Mażoretki z Jupitera zdobyły kolejne medale. Tym razem na Mistrzostwach Polski Mażoretek IAM w Krzywiniu: Seniorki - Baton scena - I miejsce, Baton przemarsz - I miejsce, Scena i przemarsz - I miejsce i tytuł MISTRZA POLSKI. W kategorii Mix Zespół - II miejsce i tytuł wicemistrza Polski. W kategorii Baton mini - III miejsce. Juniorki - W kategorii MIX mini - II miejsce i tytuł wicemistrza Polski. W kategorii Baton i przemarsz - III miejsce. W kategorii Baton scena - V miejsce.

Info: ZS-P w Zalasowej, SP w Ryglicach, PSP w Bistiszowej, SP Nr 1 w Jodłowej, SP w Tuchowie, ZS w Jodłowej, SP w Joninach, UG w Szerzynach, UM w Pilźnie

Czytany 640 razy
Odsłon artykułów:
13555767

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…