sobota, 08 czerwiec 2019 16:45

Wsparcie dla OSP

Napisał

Jednostka strażacka w Burzynie, Pilźnie i inne jednostki otrzymały wsparcie finansowe.

W Tarnowie odbyło się uroczyste przekazanie promes w ramach programu „Małopolskie Remizy”. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przekazaniu wsparcia finansowego w wysokości 13 200 zł na realizację prac budowlano-remontowych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Burzynie. Promesę przekazała Anna Pieczarka – wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Skruch – przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Przyznano dotacje dla jednostki straży w Pilźnie z Narodowego/Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 280 tys. zł oraz z Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego/Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 30 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilźnie. Gmina Pilzno przewidziała na ten cel 450 tys. złotych.

Zarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył w bieżącym roku kwotę 340 tys. zł na dofinansowanie zadań Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu. Promesy potwierdzające otrzymanie dofinansowania wręczone zostały tradycyjnie podczas spotkania władz powiatu ze strażakami ochotnikami w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dofinansowanie otrzymało sto trzynaście jednostek OSP.

Info: UM w Tuchowie, UM w Pilźnie, Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 409 razy
Odsłon artykułów:
13493425

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…