poniedziałek, 15 lipiec 2019 14:40

Elżbieta Stepska – Kot zasłużoną dla gminy Skrzyszów

Napisał

W minionym tygodniu w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbyła się V Sesja Rady Gminy Skrzyszów, na której podjęta została uchwała w sprawie nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Skrzyszów” – pani Elżbiecie Stepskiej – Kot.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz i instytucji gminnych. Pani Elżbieta Stepska – Kot obchodziła akurat w tym dniu swoje 82 urodziny. 

Elżbieta Stepska – Kot wniosła wiele niezwykłych wartości do Gminy Skrzyszów, nie tylko dzięki pracy, którą wykonywała (działaczka społeczna, pedagog, autorka wierszy i wspomnień z czasów gehenny w Kazachstanie), ale przede wszystkim dzięki swojej osobowości i wartościom, którym ciągle jest wierna. Jest autorką artykułów publikowanych w prasie oraz tomów poetyckich i wspomnieniowych: „Ballada syberyjska”, „Okaleczone dzieciństwo”, „Moja myśl”, „Zachować od zapomnienia”, „Kwiaty skrzyszowskie” oraz najnowszego, tegorocznego zbioru „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”. Ukazał się również audiobook „ Zachować od zapomnienia” – zawierający szeroki wybór wierszy i wspomnień Autorki. Pomimo niełatwego dzieciństwa i wielu doświadczeń życiowych, pani Elżbieta Stepska – Kot jest osobą bardzo radosną, uśmiechniętą, a wielu z nas mogłoby brać przykład z jej pozytywnego nastawienia do życia i ludzi.

Info: UG w Skrzyszowie

Foto: szynwald.pl

Czytany 291 razy
Odsłon artykułów:
13495277

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…