wtorek, 06 sierpień 2019 21:23

7 osób rannych podczas weekendu

Napisał

Miniony weekend był pracowity dla policjantów ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Likwidowali skutki pięciu wypadków, w których 7 osób zostało rannych.

Ubiegły tydzień obfitował w zdarzenia drogowe, a najgroźniejsze miały miejsce w niedzielę. Pierwsze z nich w Dąbrówce Tuchowskiej około godziny 3 nad ranem, gdzie dwudziestoletni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc swoim audi, wpadł w poślizg, dachował i zakończył podróż w przydrożnym rowie. W samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, którzy w wyniku dachowania pojazdu odnieśli poważne obrażenia. Policjanci na miejscu ustalili przyczynę wypadku. Z relacji kierowcy wynika, że przez drogę miało przebiegać kilka saren. W związku z tym gwałtownie hamował, odbił kierownicą tracąc tym samym panowanie nad swoim samochodem. Później wszystko już działo się szybko, aż do chwili zatrzymania się samochodu w rowie. Ponieważ ucierpiały w tym zdarzeniu osoby, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające okoliczności tego wypadku przez policjantów komendy miejskiej policji.

Do kolejnego zdarzenia dochodzi w niedzielne popołudnie na drodze wojewódzkiej 975. Od strony Wojnicza w kierunku Wierzchosławic jedzie grupa motocyklistów. Dojeżdżając do ronda w Dębinie, jeden z nich nie zastosował się do znaków informujących o ruchu okrężnym i pojechał na wprost. W wyniku uderzenia o znaki drogowe motocyklista stracił panowanie na swoim motocyklem i wypadł z drogi wpadając do przydrożnego rowu. Stan poszkodowanego jest ciężki. Z urazami wielonarządowymi trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

W ubiegłym tygodniu tarnowska policja odnotowała pięć wypadków, w których siedem osób zostało rannych. Pozostałe zdarzenia drogowe zostały zakwalifikowane jako kolizje – było ich aż 51. Ponadto policjanci komendy miejskiej zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców i odebrali 20 blankietów prawa jazdy.

Tarnowscy policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drogach oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 504 razy
Odsłon artykułów:
13555788

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…