Już wkrótce rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To dodatkowe w tym roku wsparcie dla ok. 9 mln emerytów i rencistów.

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie „Dobry start” jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Osoby proszące o fundusze na niepełnosprawne dzieci podszywają się pod Urząd Gminy Tarnów.

W sobotę 6 sierpnia odbył się XVII Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Posłani w pokoju Chrystusa budujemy trzeźwą i wolną Polskę”.

W niedzielny wieczór policjanci tarnowskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w miejscowości Czermna. Na łuku drogi K 1411 osobowe Renault, jadące w kierunku Jodłowej zderzyło się czołowo z poruszającym się z przeciwnego kierunku, w stronę centrum Czermnej motocyklem marki Yamaha.

Już po raz trzeci w Dzwonowej koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu dębickiego i nie tylko spotkały się, by zaprezentować własne propozycje i pomysły inspirowane tradycyjną jużyną, czyli staropolskim podwieczorkiem dla żniwiarzy.

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.

W minionych dniach strażacy i inne służby uczestniczyły w blisko trzydziestu akcjach ratowniczych w okolicy.

Prognozy pogody przewidują wysokie temperatury w najbliższych dniach. Do takich upałów koniecznie trzeba się przygotować. Zadbajmy zwłaszcza o dzieci, seniorów i osoby chore. Warto zainteresować się losem osób samotnych. Nie zapominajmy również o zwierzętach domowych i zapewnieniu im dostępu do wody. Nigdy w samochodach nie pozostawiajmy samych dzieci czy zwierząt.

W najbliższych dniach w Tuchowie będą utrudnienia na ul. Kościuszki oraz na rynku.

Strona 1 z 485
Odsłon artykułów:
16215746

Odwiedza nas 265 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…