Pocisk znaleziony w Tarnowie

Wczoraj jeden z pracowników wykonujący prace ziemne w rejonie tarnowskiej oczyszczalni ścieków, wykopał skorodowany pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch kalibru 75 mm znajdował się z dala od budynków działających w pobliżu firm oraz od pasa drogowego. Patrol saperski żołnierzy z Rzeszowa dziś zneutralizował zagrożenie wywożąc niewybuch na poligon wojskowy. To w tym roku już trzecie takie odkrycie.

Początkiem kwietnia w Radłowie na terenie podmokłym tamtejszego parku odnaleziono kompletny pocisk artyleryjski. Ponieważ amunicja znajdowała się z dala od zabudowań, powiadomiono również saperów z Rzeszowa, którzy i tym razem wywieźli pocisk na poligon, gdzie został unieszkodliwiony.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinniśmy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Info: KMP w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13488344

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…