Zatrzymani sprawcy rozbojów

23-letnia kobieta wraz z dwoma mężczyznami w wieku 31 i 34-lat okradli obywatela Białorusi. Do zdarzenia doszło 8 maja br. Poszkodowany utracił tego dnia telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi. Po kradzieży przestępcy wielokrotnie płacili skradzionymi kartami w sklepach na terenie Dębicy. Dzięki policyjnym ustaleniom, wszyscy troje zostali zatrzymani w poniedziałek.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie na swoim koncie mają zatrzymani. W październiku 2018 roku 23-latka wspólnie z 31-latkiem dopuścili się rozboju na mieszkańcu powiatu dębickiego. Pobitego mężczyznę przestępcy pozbawili telefonów, portfela z pieniędzmi, kartami bankomatowymi oraz dokumentami. Agresorzy zabrali poszkodowanemu również zegarek oraz odzież i buty, które miał na sobie. Kobiecie przedstawiono również zarzut kradzieży biżuterii o wartości 10 tysięcy złotych oraz laptopa wartości 1600 zł. Zatrzymana pomagała również przy sprzedaży skradzionego telefonu.

34-letniemu mężczyźnie policjanci przedstawili zarzut rozboju, który miał miejsce w kwietniu tego roku. Na ulicy Kolejowej w Dębicy sprawca pobił mężczyznę, któremu zabrał telefon oraz kilkaset złotych.

We wtorek wszyscy usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Dębicy podjął decyzje o zastosowaniu wobec całej trójki aresztu tymczasowego na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.       

Info: KPP w Dębicy

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
13566794

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…