Czołowe zderzenie w Niwce

Do czołowego zderzenia doszło w sobotnią noc na drodze wojewódzkiej 975 w Niwce. Kierowca Mercedesa, 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym, 33-letnim kierowcą Fiata Pandy. Oba pojazdy zostały wyrzucone do przydrożnego rowy, a mercedes w wyniku uderzenia zapalił się. W zdarzeniu tym ucierpiał kierujący pandą, który z obrażeniami głowy trafił do tarnowskiego szpitala. Sprawca tego wypadku bezpośrednio po zderzeniu zbiegł. Został ujęty przez strażaków ochotników i przekazany przybyłym na miejsce policjantom.

Mężczyzna w organizmie miał znikomą ilość alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a dziś usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Wobec 28-latka prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Postępowanie w kierunku artykułów 177 i 178 kodeksu karnego prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Droga wojewódzka była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Tarnowscy policjanci apelują o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości oraz umiejętności do panujący warunków na drodze. Życzymy bezpiecznej podróży.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
13619494

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…