Nowe targowisko w Pleśnej

Starosta Tarnowski Roman Łucarz stwierdził, że tak dobrze urządzone i nowoczesne place targowe powinny być w każdej gminie w Powiecie Tarnowskim. Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego mówiła zaś, że z wielką przyjemnością będzie tutaj przyjeżdżała i kupowała świeże owoce i warzywa. W Pleśnej otwarto targowisko „Mój Rynek”, którego budowę dofinansowało Województwo Małopolskie.

W ramach inwestycji wybudowano budynek gospodarczy wraz z zapleczem sanitarnym, powstały zadaszone miejsca handlowe, wykonano nawierzchnię placu przeznaczonego do sprzedaży ekologicznych produktów rolno-spożywczych i zamontowano elementy małej architektury. Zainwestowano też w energię odnawialną. Koszt to 1,8 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie przeszło 930 tys. zł, w ramach konkursu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

Na uroczystości otwarcia placu targowego w centrum Pleśnej - oprócz, wójta Pleśnej Józefa Knapika oraz miejscowych mieszkańców - obecni byli także Poseł Michał Wojtkiewicz oraz Radni województwa - Wojciech Skruch i Stanisław Sorys.

Więcej informacji: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

 

Odsłon artykułów:
13499191

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…