Maciej Gładysz mistrzem Europy

Mieszkaniec gminy Tarnów został mistrzem Europy FIA Karting Academy Trophy 2021.

Maciej Gładysz znakomicie poradził sobie w finałowej rundzie Mistrzostw Europy FIA. Zajął drugie miejsce i sięgnął po zwycięstwo. To historyczne zwycięstwo - po raz pierwszy polski kierowca został zwycięzcą tej prestiżowej serii (FIA).

Finałowa runda odbyła się na torze w Kristianstad w Szwecji. W rywalizacji, w kategorii OK-Junior, wzięło udział 44 kierowców z całego świata. Maciej Gładysz w wyścigach kwalifikacyjnych zanotował drugie, trzecie i pierwsze miejsce, a w finale minął linię mety jako drugi. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw FIA Karting Academy Trophy Maciej Gładysz zajął 1 miejsce.

To pierwsza wygrana polskiego kierowcy w FIA Karting Academy Trophy. Reprezentanci naszego kraju startują w tej serii od ponad dziesięciu lat. Przypomnijmy, Maciej Gładysz jest zawodnikiem klubu TTSK K-TEAM Tarnów i mieszka w Koszycach Małych.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów