Na drogach powiatu tarnowskiego

Miniony tydzień na drogach regionu to trzy wypadki, w który jednak osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne. Odnotowano 55 kolizji, zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców. Ponadto policjanci zatrzymali 11 praw jazdy, z czego 2 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Zdarzenia na drogach

W minionym tygodniu miał miejsce jeden śmiertelny wypadek, do którego doszło we wtorek na drodze krajowej 94 w Ładnej oraz kilkanaście groźnie wyglądających kolizji.
Weekend natomiast rozpoczął się od wypadku z udziałem kierowcy motocykla i samochodu osobowego. Miał on miejsce w sobotę wcześnie rano. Około godziny 5.30 w Woli Rzędzińskiej, na skrzyżowaniu 56-letnia kobieta mieszkanka powiatu tarnowskiego wykonała manewr skrętu w lewo w kierunku Zaczarnia. W tym czasie od strony miejscowości Jodłówka-Wałki w kierunku Tarnowa poruszał się motocyklem 42-letni mieszkaniec Tarnowa. W związku z zajechaniem drogi, motocyklista uderzył w bok volkswagena i się przewrócił. W wyniku upadku trafił do tarnowskiego szpitala z urazem ręki oraz żeber.

W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie przez policjantów tarnowskiej komendy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ostatnim tygodniu policjanci zarejestrowali w sumie 55 kolizji, zatrzymali 25 nietrzeźwych kierowców, a 11 szoferów straciło swoje prawa jazdy, z czego dwóch za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Dzisiaj przed południem doszło do równie groźnego zderzenia dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej 984. Jeden z samochodów wypadł z drogi, a jego kierowca zakończył podróż w przydrożnym rowie melioracyjnym. Przybyłe na miejsce służby udzieliły pomocy osobom biorącym udział w tym zdarzeniu, którzy nie wymagali hospitalizacji, a policjanci ustalili jego przebieg. Okazało się, że 43-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego wyprzedzała na prostym odcinku drogi autobus. Przed autobusem jechał kierowca samochodu dostawczego, który nie upewniwszy się, że może skręcić w lewo, wymusił na niej pierwszeństwo przejazdu. Kobieta została zepchnięta z drogi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca dostawczaka został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 złotych. Do jego konta kierowcy policjanci dopisali dodatkowe 6 punktów karnych.

Tarnowska policja życzy wszystkim kierowcom szerokiej drogi.

Nietrzeźwy poranek

Dzisiaj na terenie powiatu tarnowskiego została przeprowadzona akcja „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie trzech godzin policjanci ruchu drogowego zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Wobec czterech zostało wszczęte postepowanie o naruszenie artykułu kodeksu karnego.

Podczas jednodniowych działań, w przeciągu trzech godzin, tarnowscy policjanci wykonali ponad tysiąc badań na zawartość alkoholu. Kontrole takie miały miejsce w różnych miejscach na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Czterech wsiadło za kierownicę swoich samochodów mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Rekordzistą okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego, której podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,47 mg/l, czyli niemalże promil alkoholu. Jeden kierowca popełnił wykroczenie mając w organizmie poniżej pół promila alkoholu.

Przypominamy, że zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila, określa się jako stan po użyciu alkoholu i jest to wykroczenie w ruchu drogowym, natomiast gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila wówczas kierujący popełnia przestępstwo, za które może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Odsłon artykułów:
16111011

Odwiedza nas 300 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…