Kierowali pod wpływem narkotyków

Policjanci ruchu drogowego dębickiej komendy zatrzymali 30 i 24-latka, którzy kierowali samochodami osobowymi. Podczas kontroli okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem narkotyków. Za to przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godz. 7 w miejscowości Chotowa, dębiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf, którym kierował 30-letni mieszkaniec Dębicy. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyznę przebadano alkomatem z wynikiem negatywnym. Jednak przeprowadzony test na zawartość środków psychoaktywnych był pozytywny.

Mieszkaniec Dębicy prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Ponadto, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Podobna kontrola miała miejsce kilka godzin później miejscowości Bobrowa. Tam, po godz. 12, kierujący seatem, w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli w związku z popełnionym wykroczeniem. 24-letni mieszkaniec Dębicy był trzeźwy. W tym przypadku test na zawartość narkotyków również był pozytywny. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do dębickiej komendy. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf.: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Odsłon artykułów:
16215753

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…