Ewa Gawin honorową obywatelką gminy Tarnów

Znana nam wszystkim świecka misjonarka, posługująca od ponad 32 lat w Kamerunie, otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Jest to dowód uznania za jej poświęcenie na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących oraz promocję gminy Tarnów na świecie.

Na afrykańskim lądzie pochodząca z Woli Rzędzińskiej laureatka podejmuje wielostronną działalność, która wyraża się w posłudze osobom, zwłaszcza dzieciom, oczekującym różnorakiej pomocy. Dziełem spośród wielu, które przybrało również pokaźną, materialną formę, jest szkoła dla dzieci głuchoniemych i o innych niepełnosprawnościach, zorganizowana i wybudowana w Bertoua, z której korzysta około 150 dzieci. Szkoła powstała i funkcjonuje dzięki funduszom kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej.

Warto przypomnieć, że za swe oddanie i bezinteresowną posługę otrzymała już kilka znaczących wyróżnień: złoty medal Benemerenti przyznanym przez papieża Franciszka (2015); złoty medal Dei Regno Servire – przyznany przez biskupa tarnowskiego za wyjątkowe zaangażowanie w życiu Kościoła (2015); medal Lumen mundi, przyznany przez abpa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego, wręczony podczas jego wizyty w Kamerunie (2015); Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę (2016) oraz medal Benemerenti in Opere Evangelizationis w kategorii „za zasługi w dziele misyjnym Kościoła”, przyznany przez komisję Episkopatu Polski ds. Misji (2021).

Inf.: Diecezja Tarnowska

Odsłon artykułów:
16340726

Odwiedza nas 322 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…