Drożej może znaczyć taniej

Nowy most powoduje skrócenie drogi a tym samym koszt dojazdu do celu zmniejsza się. Wyremontowana droga powoduje mniej awarii pojazdów i szybsze dotarcie do celu a tym samym zmniejszają się koszty eksploatacyjne. Nie bez znaczenia są też wydatki związane z myciem auta czy roweru, które po błotnych drogach jeżdżą.  Nie bez znaczenia jest też szybkość reakcji na wezwanie pogotowia ratunkowego, straży pożarnej … Itd.

Najlepiej chyba zobrazuję to na przykładzie i najlepiej swoim. A każdy niech sobie swój taki przykład uświadomi, bo raczej każdy taki przykład znajdzie. Odkąd ul. Pszenna w Ryglicach wyremontowana (choć jeszcze nie w całości) zdecydowanie zmniejszyły się moje koszty eksploatacyjne samochodu i zwiększyło poczucie bezpieczeństwa w kontekście służby medyczne.  

Jeżeli podwyżka o 25 gr. na litrze paliwa podniesie standard na drogach, to nie ma co się temu sprzeciwiać, bo summa summarum użytkownicy na tym nie stracą a może i nawet zyskają. Warunek jest, jak wspomniałem, że kwota z podwyżek idzie w całości na drogi gminne.

A przy okazji odnośnie w/w ulicy. Kierownictwo gminy w tym drogowcy chyba mają wiedzę na temat siły kiełkujących roślin i siły korzeni roślin? Nie wiem jak inne drogi gminne, ale Pszenną rośliny chyba szczególnie polubiły :-)

Adam Zieliński

Skomentuj poniżej lub na lepszeryglice.cba.pl

 

Odsłon artykułów:
17521030

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…