sobota, 10 wrzesień 2016 15:43

Kierunek Toskania

Napisał

Średniowieczne miasteczka, mozaiki pól przetykane cyprysowymi alejami, malownicze wyspy i zatoczki, jedyny w swoim rodzaju smak chianti pitego podczas zabaw z okazji udanego winobrania. Toskanię można chłonąć na tysiące sposobów. Zawsze jednak warto zejść z utartego szlaku.

Toskania to region położony w centralnych Włoszech, graniczący z Umbrią, Marche, Lacjum, Emilią Romanią oraz Ligurią. Teren Toskanii jest wyżynno-górzysty, niziny znajdują się jedynie na wybrzeżu i w dolinach. Krajobraz jest różnorodny, góry pokryte są drzewami iglastymi, na wzgórzach znajdują sie gaje oliwne oraz malutkie miejscowości złożone z kilku gospodarstw.

Historyczne miasta położone są na nizinach wewnątrz dolin i są bogate w zabytki. Przez teren regionu przechodzi łańcuch Apeninów oraz przepływa rzeka Arno.

Florencja

Stolica prowincji Toskania. Miejsce, które bezdyskusyjnie trzeba zobaczyć, nawet jesli ktoś gardzi tak wielkimi, zatłoczonymi miastami. Perła renesansu, której wyjątkowy klimat tworzą uliczni artyści, handlarze i liczne… gołe tyłki.

Piza

Każdy zna, każdy wie z czego jest znana, każdy robi sobie w Pizie takie samo zdjecie.

Mała refleksja

Najczarniejszy weekend wyścigowy w historii Formuły 1 pochłonął życie dwóch kierowców.
W których zginęli Roland Ratzenberger oraz Ayrton Senna, ostatnie ofiary Formuły 1.

Piątek 29 kwietnia weekend wyścigowy w San Marino na torze Imola.

Na zdjęciu pomnik przedstawiający Ayrtona :(

Fotorelacja: Marcin Bawiec

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 3646 razy
Odsłon artykułów:
17605679

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…