Narkotestery od władz miastaDo tarnowskich policjantów trafiło właśnie 450 sztuk narkotesterów. Dziś w magistracie, Zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański przekazał nowe urządzenia, na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacka Fabisiaka i Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Roberta Biernata.

Koszt ufundowanego przez Urząd Miasta Tarnowa sprzętu to ponad 4900 złotych. Podczas dzisiejszego spotkania poruszono ważną kwestię budowy na terenie miasta komisariatu Tarnów-Wschód. Prace projektowe mającego powstać najprawdopodobniej przy ul. Jana Pawła II komisariatu, mają zakończyć się do dwóch lat.

Narkotestery najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą samochody pod wpływem środków odurzających. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie badanej osoby. Służą one także policjantom służb kryminalnych do identyfikacji zabezpieczonych podczas akcji narkotyków.

Te dziś przekazane przez władze miasta trafią do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, „kryminalnych” i interweniujących w terenie służb prewencji.

Narkotestery z pewnością bardzo się nam przydadzą, są niezbędne do eliminowania z dróg osób prowadzących po narkotykach. Wykorzystywanie ich podnosi bezpieczeństwo na drogach - zapewniał komendant Biernat.
Szef tarnowskich policjantów uzasadniał także potrzebę budowy na terenie Tarnowa trzeciego komisariatu Tarnów-Wschód. Optymistycznie do inwestycji podchodzi zarówno komenda wojewódzka jak i władze miasta.

Dodajmy jeszcze, że tarnowska Policja nie po raz pierwszy wspierana jest przez magistrat . Tylko w tym roku władze Tarnowa wyasygnowały na ten cel środki w kwocie 144 tysięcy złotych. Na kwotę tę złożył się m.in. zakup dwóch psów tropiących, sprzętu do łączności bezprzewodowej dla Wydziału Sztab Policji, materiałów budowlanych na remonty komendy przy ul. Traugutta i komisariatu Tarnów-Centrum, oraz dofinansowanie zakupu dwóch radiowozów.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
17474190

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…